iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Miks mitte hoopis üleüldine tarbimismaks?

Miks mitte hoopis üleüldine tarbimismaks?

Rubriik: Päevaleht

Villu Zirnask kirjutab Päevalehe Ärilehes, et vaieldes tuliselt ja tulemusetult astmelise tulumaksu üle seavad Eesti poliitikud endale liiga kitsad raamid. Miks mitte astuda kulunud ideede kastist välja ja leppida kokku mitte tulu-, vaid tarbimispõhises maksustamises?

Idee pole tegelikult uus, USA-s on mõned majandusteadlased ja poliitikud selliseid ettepanekuid juba aastakümneid teinud – seni laia kõlapinda leidmata. Näiteks ajakirja Forbes viimases numbris propageerib tarbimismaksu Cornelli ülikooli professor Robert H. Frank.

Kuna tulupõhiselt maksustamiselt tarbimisepõhisele maksustamisele üleminek oleks revolutsiooniline ja suuri ettevalmistusi nõudev samm, siis Eesti praeguse eelarvekriisi lahendamiseks sellest abi poleks. Pikemas plaanis aga väärib asi kaalumist, sest tarbimismaks suunaks inimeste tegevust ja väärtushinnanguid mõistlikumas suunas kui tulumaks. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/469616

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus