iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Miks ministrid ametiautoga priiskavad?

Miks ministrid ametiautoga priiskavad?

Rubriik: Õhtuleht

Tõnu Lilleorg kirjutab SL Õhtulehes, et järgmise aasta riigieelarves laste ja vaeste arvel karme mahakriipsutusi teinud ministrid tuhisevad ka enda väljakuulutatud kriisiajal ringi üle 700 000 krooni maksva ametiautoga. Ja vähe sellest – uuel aastal juba 72 000-kroonist palka saama hakkava ministri limusiini bensiiniarvegi maksab riik vaikides kinni. Ükskõik, kui suur see ka pole.

Ministeeriumid väidavad, et kuigi (sohvriga) auto on ministri käsutuses ka vabal ajal, siis erasõitu sellega ikkagi ei tehta. Või kui, siis vähemalt bensiini maksab sõitja seaduse järgi ise, kinnitab näiteks rahandusministeerium Ivari Padari (SDE) kohta.

Samas ei piira miski ministri autoga mahasõidetavate kilomeetrite hulka ja bensiinikulu (tõsi, on ka mõni erand, kuid sel juhul on lagi lausa röögatu kõrgel), sest valitsuse määrusega on nood autod kuulutatud selliste piirideta alarmsõidukiteks, teatab justiitsministeerium. Seega pole ime, et näiteks kaitseminister Jaak Aaviksoo (IRL) uhab alatihti ametiautoga Tallinnast koju Tartusse. Vahel ka ise rooli hoides, tunnistab asutuse kõneisik Peeter Kuimet. 400kilomeetrine kodureis ei minevat mingi eraldi arvestuse alla, kuigi Aaviksoo tööga pole sel mingit pistmist.

"Ministri autol pole kaht bensiinipaaki, millest ühte valatakse bensiini ameti-, teise töösõidu tarvis," teravmeelitseb Kuimet. Aaviksoo Audi A6 paaki lastakse iga kuu umbes 7000 krooni eest ehk üle 400 liitri bensiini. "Minister on minister 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas. Ta peab olema igal hetkel operatiivselt kättesaadav.

Talle on auto koos bensiiniga töövahendina ette nähtud," põhjendab Kuimet. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=297952

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus