iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mida Tallinn maamaksumiljonitega peale hakkab?

Mida Tallinn maamaksumiljonitega peale hakkab?

Rubriik: Õhtuleht

Allar Viivik kirjutab SL Õhtulehes, et Tallinna pensionärid maksavad mullusest 2,5 korda kõrgemaks tõstetud maamaksu ohates ära, kuid ei mõista, mida keskerakondlik linnavõim sadade maamaksumiljonitega peale hakkab – tänavad on ju endiselt auklikud ja terve linn räämas.

Eile oli viimane aeg ära maksta vähemalt esimene kolmandik selle aasta maamaksust, kuid muidugi tohtis maksta ka terve aasta eest korraga. Tallinnas Roosikrantsi tänavas elav Laur (70) otsustas Hansapanga Rävala puiestee kontoris terve aasta sotid korraga klaariks teha, kuigi tema korteri maamaksukoormus on kokku 900 krooni. "Igas juhuks maksin kohe ära, kuigi see on peaaegu viiendik kuupensionist," ütleb Laur ja lisab, et mullu oli maksusumma tubli kaks korda väiksem. Aga linnavõim lubas ju pensionäridele maksuhüvitist?

"No läksin ka mina heas usus linnavalitsusse toetust küsima. Aga sealt öeldi, et kui maad on alla 200 ruutmeetri, siis toetust ei saa," lausub Laur. Ja tunnistab, et tema küll ei mõista, miks pidi Tallinnas maamaksu tõstma. Ega saa ka aru, mille peale linnavõim kogutud raha kulutab.

"Ega see õige asi ole. Elu on niigi kallis ning maksud aina tõusevad," kurdab korteriomanik. Ta on kuulnud, et linnajuhid on lubanud maamaksuraha eest tänavaid remontida ja kanalisatsioonitorustikku ehitada, kuid tema hinnangul on see veider jutt. "Teedele ja torudele on omaette rahastamine," arvab Laur.

Ta nendib, et 2011. aasta Euroopa kultuuripealinn on must ja räpane ning kõnniteed mitmes paigas lausa ära lagunenud. Samas leiab linnavõim raha telesaadetele ja ajalehtedele, imestab vana mees. Eesti Omanike Keskliit algatas kodude vabastamiseks maamaksust allkirjade kogumise.

Peasekretär Taavi Madiberki sõnul on liit praeguseks kogunud üle 7200 allkirja. Maksuvabastustaotlus kavatsetakse esitada Riigikogule. Liidu kinnitusel on mõni tallinlane maamaksuteate juba lausa kohtus vaidlustanud. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=275674 Loe ka: „Avaldati tüüpkaebus maamaksuteadete vaidlustamiseksTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus