iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mida tähendavad Euroopa teedel veoautode sinised TIR-sildid?

Mida tähendavad Euroopa teedel veoautode sinised TIR-sildid?

Rubriik: Päevaleht

Priit Rum kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et Euroopa kaubaautod kasutavad piiriületuse hõlbustamiseks TIR-transiidisüsteemi. Kõik, kes on sõitnud Euroopa teedel, teavad sini-valgeid TIR-tahvleid tuhandetel TIR-transiidisüsteemi (Transports Internationaux Routiers) kasutavatel veoautodel ja poolhaagistel. Väike sinine tahvel tähendab veokijuhile, vedajale ja tarnijale kiiret ja tõhusat rahvusvahelist kaubavedu.

Kui kaubad läbivad rahvusvahelise maanteeveo kestel mitme riigi territooriumi, rakendavad tolliametnikud harilikult igas riigis oma kontrollisüsteemi ja -protseduure. Need on riigiti erinevad, kuid sisaldavad sageli veose inspekteerimist igal riigipiiril ja riiklikku tagatisnõuet, et katta riigi territooriumi läbiva veose võimalikke riskimakse.

Igas transiidiriigis kohaldatavad eri meetmed nõuavad suuri kulutusi ning põhjustavad viivitusi ja häireid rahvusvahelises kaubaveos. TIR-transiidisüsteem hõlbustab kaupade liikumist rahvusvahelises kaubanduses ja kindlustab transiidiriikidele nõutud tollitagatised ja garantiid. TIR-süsteem kergendab veokorraldajate tööd ja võimaldab samal ajal teha rahvusvahelist tollikontrolli. See asendab traditsioonilisi riiklikke protseduure, kaitstes tõhusalt tollitulusid igas riigis, kust kaup läbi toimetatakse.

TIR-režiim pakub nii vedajatele kui ka tollile lihtsat, paindlikku, tasuvat ja turvalist tollirežiimi piiriülesel rahvusvahelisel kaubaveol. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/415717

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus