iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mida pensionifond su rahaga teeb?

Mida pensionifond su rahaga teeb?

Rubriik: Õhtuleht

Tõnu Lilleorg kirjutab SL Õhtulehes, et SL Õhtulehe küsitletud inimesed tunnistavad, et nad ei jälgi pensionifondide käekäiku, rahandusspetsialistid väidavad, et riskantsetesse võlakirjadesse investeerimine on paratamatu.

Eelmise aasta lõpu seisuga oli teise pensionikindlustussambaga liitunud 551 782 inimest. Müügimeheametit pidava Mart Vellama (44) sõnul sõlmis ta teise samba pensionikindlustuslepingu viis aastat tagasi tollases Ühispangas. Lepingu sõlmimisel öeldi Mardile, et fond investeerib tema raha Kasahstani kinnisvaraprojektidesse, kingituseks sai ta Tõnis Mägi kontserdipiletid. Praegu ütleb Mart, et eriti usaldusväärselt ei kõlanud see ei siis ega ka praegu.

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Kaido Tropp räägib, et paar aastat tagasi inspektsiooni korraldatud arvamusuuringust selgus, et enamik vastanuid eeldas, et teise samba investeeringud on riskivabad. "Tegelikult see nii ei ole," märgib Kaido Tropp. Tema sõnul eksisteerib investeerimisrisk igas investeeringus ja mida suurem on eeldatav tootlus, seda suurem on ka risk. Fondivalitsejad püüavad maksimumtootlikkuse saavutamiseks investeerida mingi osa ka suurema tootlusega, kuid riskantsematesse võlakirjadesse.

Samas on viimaste osa alati väiksem, võrreldes väiksemat riski kandvate investeeringutega. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=283086 Loe ka SL Õhtulehest: „Teine sammas – kellele vabatahtlik, kellele kohustuslik“: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=283085

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus