iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mida on maksustamises 2008. aastal uut?

Mida on maksustamises 2008. aastal uut?

Rubriik: Päevaleht

Gerli Hall kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et uus aasta tõi endaga tulumaksumäära vähenemise ja maksuvaba tulu kasvu.

Ettevõtjad said võimaluse deklareerida kauba impordilt arvestatavat käibemaksu käibedeklaratsioonis nii, et kauba sisseveol ei tule enam käibemaksu tasuda. Maksuhaldur hakkas maksumaksjatele andma siduvaid eelotsuseid, mis annavad tulevaste tehingute maksustamise kohta juba ette kindla pildi. Tulumaks on 2008. aastal 21%.

Juriidiliste isikute puhul tuleb maksustatav summa enne määra kohaldamist jagada koefitsiendiga 0,79. See tähendab piltlikult, et 79 krooni netodividendi kättesaamiseks jagatakse summa esmalt koefitsiendiga, mis annab tulemuseks 100. Seejärel kohaldatakse maksumäära 21%, mis annab tasumisele kuuluvaks tulumaksusummaks 21 krooni. Nii füüsiliste kui ka juriidiliste isikute puhul kohaldatakse uut maksumäära kassapõhiselt: ei ole tähtis, mis perioodi eest, vaid millal väljamakse tehakse.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/413930

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus