iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Metsaärimeeste kohtuvõit maksab riigile sadu miljoneid

Metsaärimeeste kohtuvõit maksab riigile sadu miljoneid

Rubriik: Päevaleht

Holger Roonemaa kirjutab Eesti Päevalehes, et Sylvesteri eksomanikud võivad riigilt nõuda vähemalt 500 miljonit krooni.

Tallinna Halduskohtu eilne otsus tühistada maksuameti mullused otsused kasseerida Sylvesteri endistelt omanikelt saamata jäänud tulumaksu võib riigile suure tõenäosusega kaasa tuua umbes 500 miljoni kroonise nõude. Enne Sylvesteri müüki Soome-Rootsi firmale Stora Enso kuulus Sylvester Eesti ärimeestele eesotsas Mati Polli, Kaido Jõelehe, Urmas Nimmerfeldti ning Peeter Männiga. Osalus oli vormistatud nende kui eraisikute nimele. Kuna eraisikutena oleks nad pidanud müügilt maksma tulumaksu ja ettevõtetele kehtib tulumaksuvabastus, mõeldi välja skeem, millega kanti osalused üle vastloodud ettevõtete nimele.

Skeemile andis rohelise tule ka toonane maksuameti juht Aivar Sõerd. Ometi nõuti eelmise aasta alguses tulumaks kahemiljardiliselt tehingult ligikaudu poole miljardi kroonises summas sisse. Peale maksuameti otsuste tühistamise kuulutas kohus veel põhiseadusvastaseks majandusliku tõlgendamise põhimõtet käsitleva maksuseaduse paragrahvi, mis oli maksuotsuse langetamisel määrava tähtsusega. Kui riigikohus nõustub halduskohtu otsusega paragrahvi ebaseaduslikkuse kohta, ei jää maksuametil muud üle, kui nii meestelt võetud tulumaks kui ka selleks ajaks lisandunud kümned või sajad miljonid kroonid intresse tagasi maksta.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/431192

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus