iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mart Jesse: Geniaalne tulumaks?!

Mart Jesse: Geniaalne tulumaks?!

Rubriik: Päevaleht

Eesti Päevalehes kirjutab Mart Jesse, et kasvuaastatel toodi majandusedu mootoritena küll esile geniaalset maksusüsteemi, avatud majanduspoliitikat ja mida kõike veel. Kuid nüüdseks on ilmnenud, et suur osa kasvust põhines hoopis Skandinaavia pankurite krediidipoliitika puudumisel.

Aastate jooksul on tulumaksust kujunenud omalaadne turundusvahend, paljudele ka kultusobjekt. Eestist alguse saanud proportsionaalse üksikisiku tulumaksu idee võtsid üle mitu arenguriiki. Selle sajandi algusest muudetud ettevõtte tulumaks ei ole aga sellist kopeerimist kaasa toonud.

Mõnda aega katsetas seda vaid Leedu, kuid loobus peagi. Kõigest hoolimata on ettevõtete tulumaksustamist saatnud pea geniaalse või sellele väga sarnase lähenemise oreool. Tasub vaid meenutada möödunud aastate diskussiooni selle üle, et Eesti lähenemine on vastuolus EL-i seadustega, ja katseid säilitada iga hinna eest põhimõtet, otsekui ohustaks majandust enneolematud tagasilöögid. Samasugust vastuseisu leidis paljude poliitikute ja majandusjuhtide seas ka paar nädalat tagasi Indrek Neivelti tehtud ettepanek taastada ettevõtte tulumaks.

Pikemalt sellest artikklist: http://www.epl.ee/artikkel/460689

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus