iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksusüsteemi tuleb muuta tervikuna

Maksusüsteemi tuleb muuta tervikuna

Rubriik: Päevaleht

Endine rahandusminister Tõnis Palts (ei kandideeri valimistel) kirjutab Eesti Päevalehe arvamusküljel maksusüsteemi muutmisest.

Maksusüsteemi tuleb vaadata tervikuna. Ühte maksu langetades võib vabalt teist maksu tõsta, et riik ei nõrgeneks ega kaoks. Tulumaks on väga rumal maks. Maksustatakse inimeste töötamise efektiivsust.

See pidurdab majanduse ja ühiskonna arengut samamoodi, nagu Keskerakonna “idee” valitsussektori palku kunstlikult tõsta. Teen ettepaneku esimese sammuna kaotada ära kõikide inimeste tulumaks, kes saavad palka vähem kui 10 000 krooni kuus. Alla 10 000-kroonise kuupalga tuluks nimetamine on tööinimeste üle irvitamine. Nii nagu alkoholiaktsiis mõjutab alkoholi tarbimist piiravalt, nii mõjutab käibemaks kogu tarbimist piiravalt.

Kui tahame tarbimist piirata, miks me seda ei maksusta? Meil on üks madalamaid tarbimismakse Euroopas. Käibemaksu tuleb tõsta selleks, et vähem tarbitaks ja et kompenseerida tulumaksu alandamisest tekkivat puudujääki riigieelarves. Tõsta tuleb seda vähemalt neli protsenti.

Sotsid peaksid sellega vägagi rahul olema. Riigikassasse laekuks ligi viis miljardit krooni rohkem. Pool väikesepalgaliste tulumaksu kaotamisega tekitatud eelarve “puudujäägist” oleks kompenseeritud! Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/arvamus/376118Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus