iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksumaksjate liit: maksuametnikud kiusavad laenajaid

Maksumaksjate liit: maksuametnikud kiusavad laenajaid

Rubriik: Päevaleht

Riina Kallas kirjutab Eesti Päevalehes, et maksuamet kinnitab, et tõlgendab seadust õigesti, maksumaksjate liit sellega nõus ei ole.

Eesti maksumaksjate liidu hinnangul tõlgendab maksuamet eluasemelaenu intresside tulust mahaarvamise korda valesti. Tulumaksuseadus lubab oma tulust maha arvata eluaseme soetamiseks võetud laenu või liisingu intressid. Kui aga kogu saadud laenu ei ole täies ulatuses kasutatud eluaseme soetamiseks, siis nõuab maksuamet, et tuludeklaratsioonis arvutatakse välja laenu sihtotstarbelise kasutamise protsent ning intresse lubatakse tulust maha arvata ainult osaliselt. Maksumaksjate liidu hinnangul tõlgendavad ametnikud soetamise mõistet liialt kitsalt ning keelavad laenuintressi mahaarvamise näiteks sellelt summalt, mis kulus notaritasu, riigilõivu või pangale lepingutasu maksmiseks.

Liidu hinnangul on selline tõlgendus omavoliline ja seadusega vastuolus. Maksuamet möönis oma eilses pressiteates, et selliste juhtumite puhul, kus võetud laen ületab oluliselt notariaalses ostu-müügilepingus näidatud summasid, saab tulust maha arvata tõepoolest ainult proportsionaalse osa laenuintressist, mis vastab eluaseme soetamiseks kasutatud laenuosale. Ameti hinnangul pole ei kolimiskulud ega ka näiteks vastsoetatud eluaseme remondikulud käsitletavad soetuskuludena. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/419398 Loe ka EML pressiteadet: „Maksu- ja Tolliamet kiusab eluasemelaenude võtjaid“ Loe ka MTA pressiteadet: „Maksu- ja Tolliameti vastus EML-i pressiteateleTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus