iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksumaksjate liit: erakonnad peaksid tulumaksusoodustust rahvale selgitama

Maksumaksjate liit: erakonnad peaksid tulumaksusoodustust rahvale selgitama

Rubriik: Õhtuleht

Kadri Paas kirjutab SL Õhtulehes, et Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimehe Lasse Lehise sõnul peaks kaaluma, kui õiglane on parteide võrdsustamine heategevusorganisatsioonidega, tagades erakondade annetustele sarnaselt mittetulundusühingutega viieprotsendilise tulumaksusoodustuse.

"Kui inimene teeb erakonnale annetuse, siis ta saab (elektroonilise) tõendi. Umbes samamoodi nagu eluasemelaenuintressidega, et pank edastab tõendi elektrooniliselt maksuametile ja tuludeklaratsioonis arvatakse see kuni 5% ulatuses maha," selgitab Lasse Lehis. 50 000 kroonist suuremate summade puhul viieprotsendiline tulumaksusoodustus ei kehti. Maksuasjatundja hinnangul on parteid end sisuliselt võrdustanud kiriku, mõne heategevusliku MTÜ või Punase Ristiga.

Kuigi ka parteid kuuluvad mittetulundusühingute nimekirja, on erakonnad väga erilised MTÜd. "Eks erakonnad on teiste heategevusorganisatsioonidega võrdsustatud seetõttu, et annetamist soodustada. Vaadati, et teistel on soodustus, ja ju arvati siis, et erakonnad on nii tähtsad asjad – neil peab ka olema. Poliitikud peaksid esmalt ära põhjendama, miks neil seda soodustust vaja on," arutleb Lehis.

"Kui see on tehtud, siis võiksime arutleda, kas põhjendus on adekvaatne. Praegu on nad lihtsalt kasutanud võimalust, kuritarvitanud oma positsiooni, et erakonnad heategevuslike organisatsioonidega võrdsustada. Eriti soovitaks seda ettepanekut kaaluda näiteks nendel erakondadel, kes tulihingeliselt propageerivad teatri- ja kontserdipiletite sooduskäibemaksumäära kaotamist. Kui kultuurile pole maksusoodustust vaja, miks siis poliitikale peaks seda vaja olema?" Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=251148 Loe ka ETV24 uudist: http://www.etv24.ee/index.php?0593144Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus