Järgmine koolitus: 14.02. Tallinn - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu koolitusega

MaksuMaksjas nr 9 (september-oktoober) EML sügiskonverentsist

MaksuMaksjas nr 9 (september-oktoober) EML sügiskonverentsist

Rubriik: EML

Traditsiooniliselt korraldab EML sügisel oma sünnipäeva paiku ühe suuremat sorti koolitusürituse, kus on lisaks maksudele ja raamatupidamisele esindatud ka mõni muu hetkel huvitav või oluline valdkond. Sel korral olid fookuses muudatused tööõiguses ja äriõiguses. EML jurist Hiie Marrandi annab ülevaate, kes ja millest täpsemalt konverentsil kõneles.

EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab pikemalt raamatupidajate jaoks igapäevastel tööõigusega seotud teemadel. Vaatluse all on erinevad seaduseelnõud ja ka jõustunud seadusemuudatused, mis muudavad või on juba tööõigust muutnud.

Juttu tuleb ka sellest, kuidas paistab Eesti maksudega seotud valdkondades võrreldes teiste riikidega. Kui meie maksusüsteem tervikuna väärib kiitust ja eeskujuks võtmist, siis pensionite osas on arengud hoopis vastupidised ning paslik vaadata, milliseid lahendusi on teised riigid sarnastele probleemidele leidnud. Lugeja saab lähemalt tutvuda USA mõttekoja Tax Foundation avaldatava rahvusvahelise maksusüsteemide konkurentsivõime indeksiga ning Sotsiaalministeeriumi ja Rahandusministeeriumi tellimusel valminud uuringuga Eesti pensionisüsteemist.

Maksumaksjate liidu juristide hinnangul on arvestatav hulk tööandjaid, kes maksavad rohkem sotsiaalmaksu, kuna nad ei ole sotsiaalmaksu eranditega kursis või ei oska töötaja käest õigeid andmeid küsida. Hiie Marrandi tuleb siinkohal appi ja selgitab, millised erandid millistes olukordades kehtivad.

Tutvu sisuga lähemalt