iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MaksuMaksjas nr 9 (september-oktoober) EML sügiskonverentsist

MaksuMaksjas nr 9 (september-oktoober) EML sügiskonverentsist

Rubriik: EML

Traditsiooniliselt korraldab EML sügisel oma sünnipäeva paiku ühe suuremat sorti koolitusürituse, kus on lisaks maksudele ja raamatupidamisele esindatud ka mõni muu hetkel huvitav või oluline valdkond. Sel korral olid fookuses muudatused tööõiguses ja äriõiguses. EML jurist Hiie Marrandi annab ülevaate, kes ja millest täpsemalt konverentsil kõneles.

EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab pikemalt raamatupidajate jaoks igapäevastel tööõigusega seotud teemadel. Vaatluse all on erinevad seaduseelnõud ja ka jõustunud seadusemuudatused, mis muudavad või on juba tööõigust muutnud.

Juttu tuleb ka sellest, kuidas paistab Eesti maksudega seotud valdkondades võrreldes teiste riikidega. Kui meie maksusüsteem tervikuna väärib kiitust ja eeskujuks võtmist, siis pensionite osas on arengud hoopis vastupidised ning paslik vaadata, milliseid lahendusi on teised riigid sarnastele probleemidele leidnud. Lugeja saab lähemalt tutvuda USA mõttekoja Tax Foundation avaldatava rahvusvahelise maksusüsteemide konkurentsivõime indeksiga ning Sotsiaalministeeriumi ja Rahandusministeeriumi tellimusel valminud uuringuga Eesti pensionisüsteemist.

Maksumaksjate liidu juristide hinnangul on arvestatav hulk tööandjaid, kes maksavad rohkem sotsiaalmaksu, kuna nad ei ole sotsiaalmaksu eranditega kursis või ei oska töötaja käest õigeid andmeid küsida. Hiie Marrandi tuleb siinkohal appi ja selgitab, millised erandid millistes olukordades kehtivad.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus