iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

MaksuMaksjas nr 8 „kuritööst“ ja „karistusest“

MaksuMaksjas nr 8 „kuritööst“ ja „karistusest“

Rubriik: EML

Uutest kohtulahenditest kirjutame MaksuMaksjas üsna sageli. Selles numbris toome aga esile märgilise kohtuvaidluse, mis on tekitanud maksuhuvilise publiku hulgas nii ärevust kui kriitikat. Vaieldi selle üle, kas ettevõtja peab vastutama maksuvõla eest, mis on tekkinud tema töötaja süül. Kohus otsustas, et peab küll. Samas, ligi 10 aastat tagasi on mõneti sarnases tulumaksuvaidluses äriühing maksukohustusest vabanenud. EML jurist Hiie Marrandi vaatabki lähemalt, kuidas Riigikohus on oma seisukohta põhjendanud.

Justiitsministeeriumi tellimusel valmis hiljuti uuring „Karistuse mõju: õigusrikkuja vaade“, kus uuriti, kuidas tajuvad toime pandud rikkumist ja sellele järgnenud karistust õigusrikkujad ise. MaksuMaksja veergudelt saab uuringu põhjal lugeda, mida tunneb majanduskuriteo tõttu korrakaitsjate huviorbiiti sattunud inimene.

Attela Advokaadibüroo vandeadvokaat Kaspar Lind osutab probleemsele tendentsile, kus kohtud on aina enam võtnud rolli, milles nad on hakanud haldusorgani haldusakti puudulikku argumentatsiooni parandada ja täiendada. Kaebajate jaoks tähendab see, et kaebuse esitamise puhul võivad haldusakti argumendid ja õiguslikud põhjendused tunduda küll ekslikud ja valed, kuid samal ajal võib olla tuntav, et kaebuse esitamise tulemus võib olla kvaliteetne õiguslik argumentatsioon. Lõppkokkuvõttes viib see olukorrani, kus aina vähem ollakse nõus pöörduma halduskohtu poole ning samal ajal levivad väärpraktikad ja aina vähem nähakse vaeva haldusaktide motiveerimisega.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus