iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MaksuMaksjas nr 6/7 tööiguse arenemisest

MaksuMaksjas nr 6/7 tööiguse arenemisest

Rubriik: EML

Tööõigust muudkui muudetakse ja seda tehakse jupikaupa, natuke siit, natuke sealt, mitmeid eelnõusid paralleelselt menetledes. Seekordses ajakirjanumbris annavadki EML juristid lugejale huvitavamatest asjadest ülevaate.

EML juhatuse liige ja vanemjurist Martin Huberg vaatab lähemalt, mida kavatsetakse ette võtta järjestikuste tähtajaliste töölepingute osas. Plaanitud leevendused võivad tõenäoliselt veel sel aastal jõustuda.

Lisaks tutvustab ta Euroopa Liidu õigusest tulenevaid kavandatavaid muudatusi töölepinguseaduses, mis puudutavad alltöövõttu. Menetlemises on Eestisse lähetatud töötajate töötingimuste seaduse ja töölepingus seaduse muutmise seadus, mis sisaldab nii mõndagi, mida võiks tuleviku tarbeks kõrva taha panna.

Samuti on töös muudatused töötuskindlustuse seaduses, tööturuteenuste ja -toetuste seaduses ja töövõimetoetuste seaduses. Nimelt soovitakse töötuskindlustuse hüvitise maksmise perioodi pikkus seada sõltuvusse sellest, kas riigi majandus on parajasti langusfaasis, stabiilne või tõusutrendis. Sellestki saab lugeja täpsemalt lugeda Hubergi vastavast artiklist.

EML jurist Hiie Marrandi kirjutab lähemalt augustist kehtima hakanud töölepingu seaduses ühest muudatusest, mis puudutab maksusid. Kuigi muudatuse kõrgemaks eesmärgiks on töötajaid kaitsta ja tagada, et töötingimused on selged ja läbipaistvad, ei ole pääsu ka arusaamatust bürokraatiast, nõuetest, mida ettevõtte raamatupidaja või personalispetsialist peab täitma hakkama.

Juulis jõustunud käibemaksumuudatused veoteenustele on EML juristide kogemuse kohaselt tekitanud üksjagu küsimusi. Marrandi proovibki seaduseparagrahvide raskemini arusaadava teksti lugejatele paremini seeditavaks teha.

Täiendavalt teeb ta kokkuvõtte plaanitavatest muudatustest maksukorralduse seaduses ja maksualase teabevahetuse seaduses, mis puudutavad platvormimajandust. Platvormihalduritele kehtestatakse uus aruandluskohustus ning parendatakse erinevate riikide maksuametite koostööd.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus