iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MaksuMaksjas nr 12 äriregistri reformist

MaksuMaksjas nr 12 äriregistri reformist

Rubriik: EML

Äriseadustiku muudatustest on päris palju artikleid ilmunud ja koolitusi toimunud. EML jurist Hiie Marrandi kirjutabki peamistest muudatustest, nende eesmärkidest ning erisustest maksustamisel. Lihtsamaks on läinud nii osaühingu asutamine kui likvideerimine. Sissemakseta kapitali asemel on nüüd nullkapitaliga osaühing. Varem asutatud ühingutes on nüüd lubatud sissemakset tasaarvestada dividendidega. Samuti muutus juriidiliste isikute sundkustutamise regulatsioon, mille tulemusel on osaühingute likvideerimine senisest lihtsam.

Hiie Marrandi annab ülevaate ka Euroopa Komisjonis vastu võetud tekstiilistrateegiast, mille eesmärk on vähendada rõivatööstuse kahjulikke mõjusid, muuta tekstiilisektor keskkonnasäästlikumaks, kuid säilitada seejuures sektori konkurentsivõime.

EML juhatuse liige Martin Huberg tutvustab hiljutist olulist Euroopa Kohtu lahendit, millest järeldub, et töötaja põhipuhkuse nõue ei aegu. Puhkuse kasutamise edasilükkamisel või katkestamisel tuleb seda alati kasutada kas kohe pärast edasilükkamise või katkestamise tinginud asjaolu äralangemist või poolte kokkuleppel muul ajal. Loodame, et peatselt tehakse ka Eestis vajalikud seadusemuudatused.

Venemaa sõda Ukraina vastu ei näita erilisi hääbumise märke. USA mõttekoda Silverado avaldas 2022. aasta lõpu seisuga uuringu, milles selgitas välja, kas ja millisel määral on Venemaa-vastased sanktsioonipaketid oma eesmärki täitnud. MaksuMaksja veergudel saabki uuringu kokkuvõttega lähemalt tutvuda.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus