iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MaksuMaksjas nr 11 haigusrahadest

MaksuMaksjas nr 11 haigusrahadest

Rubriik: EML

See ajakirjanumber lahkab haigusrahadega seotud probleeme. EML juhatuse liige Martin Huberg uurib, miks tööandja ja haigekassa arvutavad töötaja haigestumise eest makstavat hüvitist erinevatel alustel ning kas see üldse on õiguspärane. EML usub, et kui töötajale kahjulikematel alustel arvutatud ajutise töövõimetuse hüvitise suurus kohtus vaidlustada või kui õiguskantsler algataks vastava menetluse, ei saaks edu välistada. Huberg jagab ka soovitusi nii töötajale kui tööandjale, kuidas probleemi vältida.

Teine ebaõiglane kohtlemine on ilmnenud rasedatele haigushüvitise maksmisel — kui tööandja soovib ühepoolselt maksta haigushüvitist rasedale, kes on ajutiselt töövõimetu, siis vähendab haigekassal selle võrra ajutise töövõimetuse hüvitist. Martin Huberg pakub välja võimalusi, kuidas võiks olukorda kehtivate seaduste raames lahendada.

EML jurist Hiie Marrandi tutvustab lugejatele huvitavat maksuküsimust: kuidas maksustatakse töölepingu ebaseadusliku lõpetamise vaidluses kompromissiga kinnitatud hüvitist? Nimelt saime liikmetelt teavet, et Tööinspektsiooni juures asuv töövaidluskomisjon tõlgendab palgatulu maksustamisel maksuseadusi üldlevinust erinevalt. EML uuriski, kas selline tõlgendus on maksuhalduri hinnangul aktsepteeritav.

Alates 1. jaanuarist 2023 kehtib vanaduspensioniikka jõudnud või kalendriaastal jõudvatele inimestele eraldi maksuvaba tulu määr. Vaatame lähemalt, kuidas see süsteem rakenduma hakkab.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus