iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MaksuMaksjas nr 10 äpinduse keerulisest olukorrast

MaksuMaksjas nr 10 äpinduse keerulisest olukorrast

Rubriik: EML

MaksuMaksjas nr 10 äpinduse keerulisest olukorrast

Äpi vahendusel toidu või sõiduteenuse tellimine on paljude jaoks juba harjumuspäraseks saanud. Selliste teenust osutajate maksustamises on aga hakanud uued tuuled puhuma, mis kogu äpinduse tulevikuväljavaateid piiravad. EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab, kuidas MTA on eemaldanud oma juhendist info, mis puudutas „juhuslikku tulu“ ja selle mittemaksustamist sotsiaalmaksuga, ning lisanud sinna, et teenuse osutajate puhul peab platvorm ise kõik maksukohustused (sh tulumaks, sotsiaalmaks, töötuskindlustus- ja kogumispensioni makse) deklareerima, kinni pidama ja täitma. Äpid kinnitavad, et nemad on vaid vahendajad, kuid selline tõlgendus tähendaks, et maksu kinnipidamise kohustus läheks üle teenuse tellijale, kui teenuse osutaja ei ole FIE või ettevõtluskonto kasutaja.

EML jurist Hiie Marrandi tutvustab muudatusi, mis on kavas seoses nn haltuuramaksuga ehk ettevõtluskontoga, samuti käsitleb positiivseid arenguid investeerimiskonto tulude maksustamises. Mõlema valdkonna muudatused on kavas vastu võtta 2023. aastal.

EML juhatuse liige Lasse Lehis kutsub üles tähelepanu pöörama Euroopa Kohtu hiljutisele otsusele, mis tunnistas kehtetuks Euroopa Liidu rahapesuvastase direktiivi sätte, mille järgi peab äriühingute tegelikke kasusaajaid käsitlev teave olema igal juhul üldsusele kättesaadav. Nimelt kujutab säte endast põhiõiguste (eraelu puutumatuse ja isikuandmete kaitse) rasket riivet. Niikaua kuni Eesti riik ei ole kujundanud ametlikku seisukohta, milliseid õiguslikke protseduure ta kavatseb Euroopa Kohtu otsuse täitmiseks teha, on kõikidel riiklike registrite haldajatel ja eraõiguslikel infoteenuse pakkujatel soovitatav peatada registrites oleva info massandmetena avaldamine, levitamine ja töötlemine.

Ajakirja veergudelt saab lugeda pikemalt ka 2022. aasta Nobeli majanduspreemia kohta — see omistati Ben Bernankele, Douglas Diamondile ja Philip Dybvigile, kes uurisid pankade rolli finantskriiside ajal ning panid aluse kaasaegsele pangandusregulatsioonile.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus