iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksujuhi otsingud

Maksujuhi otsingud

Rubriik: Eesti Ekspress

2. märtsi 2006 a Eesti Ekspressis kirjutab Sulev Velder, et Maksuameti uue juhi konkursil on sõelale jäänud neli meest, kellest eraettevõtjana tegutsemise kogemust omab vaid üks.

Tuleval neljapäeval esitab riigisekretär Heiki Looti juhitav kõrgete riigiametnike atesteerimiskomisjon rahandusminister Aivar Sõerdile ühe või mitu nime, kelle seast tasub ministril välja valida maksu- ja tolliameti uus juht. Mängu on jäänud neli kandidaati, kellest üks on endine võmm, teine käsutab kuritegudega tegelevat eriüksust ning kolmas on endine sisenuhk. Äriettevõtte juhtimise kogemus on vaid neljandal mehel, kes konkursil osaleb.

Kuid ka tema on kodus poliitilistes afäärides, sest töötab mitmendat aastat rahandusministeeriumi asekantslerina ning kureeris muuhulgas tolli- ja maksuameti kokkupanekut kaks aastat tagasi.Kuluaarides peetakse soosikuks Viljandi kunagist politseiprefekti ja seejärel riigi peaprokurörina töötanud Raivo Seppa. Sepp oli üks kandidaate maksupolitsei juhi kohale, kui too eriüksus 90. aastate lõpus Sõerdi käe all loodi.Teine silovik-tüüpi kandidaat on Maksupettuste Uurimise Keskuse juht Enriko Aav. Aava nimi kerkis avalikkuse ette 90ndate lõpus seoses Diveci jõulise läbiotsimise ja mitmete ärimeeste pigistamisega.

Tookord maksuameti juhtkonnas valitsenud vaimsus lubas teatud juhtudel kasutada survemeetodina kahtlusaluste trellide taha saatmist. See signaal mõjus: pärast mitmeaastat pressimist said ärimehed aru, et labased offshore-skeemid Eestis enam läbi ei lähe ning vanad võlad tasub ära maksta.Kolmas konkursil osaleja on peadirektori praegune kohusetäitja Rainer Osanik. Aivar Rehel oli kolm asetäitjat. Pealiku äraolekul asendas teda tavaliselt Avo Rõõmussaar.

Minister Sõerd määras kt kohale hoopis Osaniku. Põhjusi võib mõista: Osanik oli Sõerdi peadirektoriperioodil maksuameti sisekontrolli ülem ehk üks tema lähematest liitlastest.Neljandana pürib ameti juhiks rahandusministeeriumi asekantsler Tauno Tats. Temal on ainsa kandidaadina eraettevõtte juhtimise kogemus: oli enne ministeeriumisse minekut Paljassaare Kalatööstuse juhatuse esimees. Enne seda töötas Hoiupangas ja Hansapangas.

Ministeeriumis kureerib Tats maksuametit, seega tunneb asutuse häid ja kehvasid külgi päris hästi.Täpsemalt saab lugeda http://www.ekspress.ee/viewdoc/CF1A87FB4565D174C2257124003250D3 või 2. märtsi Eesti Ekspressist lk A18.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus