iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksujõgede kuivamine ähvardab eelarvemiinusega

Maksujõgede kuivamine ähvardab eelarvemiinusega

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et inimesed on tarbimist koomale tõmmanud, seega saab riik vähem tulu- ja käibemaksu.

Riik lootis selleks aastaks mullusest viiendiku võrra suuremat käibemaksu laekumist, veebruari tulemuste pealt võib aga oletada, et see oli kaugelt liiga optimistlik. Käibemaksu silmaspidamine on oluline, sest just see peegeldab kõige dünaamilisemalt majanduse ja tarbimise käekäiku, mida näiteks staatilisem tulumaks nii kiiresti ei tee. Riigieelarves on plaanitud kokku korjata 26 miljardit krooni käibemaksu, kuus miljardit rohkem kui eelmisel aastal. Väikese hoiatuse andis juba jaanuar, kui selle asemel, et suureneda, jäi käibemaksu laekumine eelmise aasta sama ajaga võrreldes 1,9 protsendiga miinusesse.

Rahandusministeeriumi poolt veebruaris avaldatud andmed on veel nukramad. Ametlike arvude järgi laekus veebruaris 16,4% vähem käibemaksu kui 2007. aasta veebruaris. Kümme kuud ootab veel ees.

Ajalugu näitab, et aasta teises pooles laekub käibemaksu üldjuhul rohkem, mis võib anda lootust, et eelarve laekub täis, kuigi ilma ülejäägita. Võttes aluseks jaanuari ja veebruari miinuse keskmise, näitab aga lihtne arvutus, et võimalik miinus ületab kahe miljardiga eelarvesse kavandatud ülejäägi ehk 2,7 miljardit krooni. Mustaks stsenaariumiks võib seega lugeda olukorra, kus ka järgmistel kuudel jätkub alalaekumine. Sel juhul võiks miinus ulatuda seitsme miljardi krooni kanti.

Seekordse veebruari alalaekumise pärast tuleb muretseda selgi põhjusel, et paljuski poodlemisest korjatavat andamit laekus palju vähem vaatamata sellele, et liigaasta tõttu oli küünlakuus tervelt üks lisapäev. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/422603

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus