iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuhaldur: valuutavahetuse tasu ei saa deklareerida laenuintressina

Maksuhaldur: valuutavahetuse tasu ei saa deklareerida laenuintressina

Rubriik: Päevaleht

Maksu- ja Tolliamet teatab vastuseks Eesti Maksumaksjate Liidu tänasele avaldusele, et vastavalt seadusele ei saa valuutavahetuse tasu deklareerida laenuintressina, kirjutab Riina Kallas Eesti Päevalehes.

Sellega seoses ei soovita amet klientidel muuta pankade poolt edastatud intressisummasid, kuna valuutavahetuse tasudelt maksusoodustust ei saa. Intress on tasu, mille laenuandja saab laenuvõtjalt raha kasutada andmise eest, mitte võimalikud muud maksed, mida laenuvõtja laenuandjale teeb. Kui maksumaksja sõlmib eluasemelaenu lepingu eurodes, siis on ta lepingu järgi kohustatud tegema laenu- ja intressimakseid samuti eurodes. Kui laenuvõtja otsustab määrata laenu teenindavaks kontoks oma Eesti krooni konto, peab ta olema teadlik, et laenu- ja intressimaksed konverteeritakse eurodesse ning laenuvõtjale tekib täiendav kulu rahavahetusest.

Vastav info on nähtav arvelduskonto ja laenukonto väljavõtetest, teatas Maksu- ja Tolliamet. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/375656 Loe EML pressiteadet „Maksumaksjaid pügatakse eluasemelaenu intresside tulust mahaarvamisel

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus