iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuameti nõue paneb treilerifirmad pankrotiohtu

Maksuameti nõue paneb treilerifirmad pankrotiohtu

Rubriik: Päevaleht

Holger Roonemaa kirjutab Eesti Päevalehes, et veokijuhile makstud päevarahalt hiljem maksude nõudmine hirmutab autovedajaid.

Eestist Euroopa ja Venemaa vahet sõitvad autovedajad on aastaid maksnud treilerijuhtidele palka nii, et väiksema osa saavad nad põhipalgana ja suurema osa teenivad välismaal sõidus olles päevarahana. 500-kroonine päevaraha sobib nii autojuhtidele kui ka palka maksvale ettevõttele, sest selle summa pealt ei tule maksta tulu- ega sotsiaalmaksu. Nüüd aga esitab Maksu- ja Tolliamet tagantjärele transpordiettevõtetele maksunõudeid ja ameti veebilehele üles pandud märkuses selgitatakse, et veokijuhtidele päevaraha maksta ei tohi. „Selline maksupoliitika seab meid kõigi teiste Euroopa vedajatega märksa kehvemasse seisu.

Mina küll ei tea ühtegi riiki, kus veokijuhtidel ei lubata päevarahasid maksta,” ütles Eesti rahvusvaheliste autovedajate assotsiatsiooni peasekretär Toivo Kuldkepp. Tema sõnul on seetõttu väga paljud transpordiettevõtted ärevusse aetud ja mitmele on tagantjärele ka juba maksuotsused tehtud. „Neid on, aga nad ei soovi sellest isegi meile rääkida. Kõik kardavad,” lausus ta.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/457203Tutvu ka Tallinna Ringkonnakohtu varasema praktikaga: otsus asjas nr 3-06-2092.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus