iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuamet lubab ka sel aastal tulumaksu tagastada viie päevaga

Maksuamet lubab ka sel aastal tulumaksu tagastada viie päevaga

Rubriik: Päevaleht

Henrik Ilves kirjutab Eesti Päevalehes, et maksuameti hinnangul tänavu tagastuste üldsumma oluliselt ei suurene. Maksuamet avab ülehomme e-maksuameti, kus saab tutvuda deklaratsioonile juba kantud andmetega.

Tulude deklareerimine algab e-maksuametis 15. veebruaril ja samast päevast saab eeltäidetud andmetega deklaratsioone ka Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroodest. Maksu- ja Tolliameti teenindusosakonna juhataja Hannes Udde sõnul ei ole enamiku inimeste jaoks deklareerimises tänavu olulisi muudatusi.

“Palju segadust on külvanud seadusemuudatus, mis lubab arvestada täiendavat maksuvaba tulu juba esimese lapse pealt. See säte hakkas kehtima käesolevast aastast ning eelmise aasta tulude deklareerimise puhul seda arvesse võtta ei saa,” märkis ta. Kahe ja enama lapse puhul saadava täiendava maksuvaba tulu deklareerimisel tuleb arvestada ka lapse enda teenitud summasid. Mõningaid tehnilist laadi muudatusi on deklareerimisel füüsilisest isikust ettevõtjate jaoks.

Samuti saab nüüdsest esmakordselt maha arvata mitteresidendile makstud elatist: tasutud alimente saab arvesse võtta ka juhul, kui laps ja ema on kolinud elama välismaale. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/417239

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus