iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuamet: Lasse Lehis peab maksumaksjate liidu juhi kohalt lahkuma

Maksuamet: Lasse Lehis peab maksumaksjate liidu juhi kohalt lahkuma

Rubriik: Päevaleht

Riina Kallas kirjutab Eesti Päevaleht Online`is, et Maksu- ja Tolliamet on seisukohal, et avalikkuse ees viimasel ajal korduvalt seadusandjate tegevust kritiseerinud maksumaksjate liidu (EML) esimees Lasse Lehis peaks kohast loobuma, kuna on ühtlasi Riigikohtu nõunik. Amet on oma sellise mõtte esitanud ka Riigikohtule, nimetades seda mõttevahetuseks maksumaksjate huvide eest.

Maksumaksjate liit tõstis viimati avalikku protesti seoses riigikogu sooviga muuta kuluhüvitiste maksmise korda ja asus selle vastu allkirju koguma. Maksumaksjate liidu juhatuse esimehe Lasse Lehise sõnul soovis maksumaksjate liit, et kavandatud saadikute kuluhüvitiste kord, kus kolmandiku palga ulatuses on võimalik teha maksuvabasid tööga seotud kulutusi, laieneks kõikidele maksumaksjatele. Lisaks on Lasse Lehis kritiseerinud nii võimukoalitsiooni plaanitavat aktsiisitõusu kui selle eurole ülemineku poliitikat.

Nimelt leiab maksumaksjate liit, et 2008. aastal kiiresti tõusvate alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisimaksude kompenseerimiseks tuleks juba 2008. aastal suurendada tulumaksuvaba miinimumi 3000 kroonini kuus. Lisaks kritiseerib liit valitsuse eurole ülemineku poliitikat.

"Ainuüksi kiire aktsiisitõus ei taga eurole üleminekut," leiab liit. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/392037

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus