iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksu-ja tolliametist varastatud arvutites sisalduv info kaotsi ei läinud

Maksu-ja tolliametist varastatud arvutites sisalduv info kaotsi ei läinud

Rubriik: Päevaleht

Kerttu Rannamäe kirjutab Eesti Päevalehes, et möödunud nädalal maksu-ja tolliametist varastatud arvutites sisaldunud oluline informatsioon oli dubleeritud.

Arvutid sisaldasid informatsiooni 20 ettevõtet puudutava tolli järelevalve toimingute kohta kohta (äriregistri andmed/ aastakäibed, tollile deklareeritavad andmed, tollikontrolli käigus kahe aasta jooksul tehtud digifotod). Maksu-ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakki sõnul pole muretsemiseks aga põhjuks, kuna arvutites sisaldunud informatsioon oli dubleeritud ning kaduma seetõttu midagi olulist ei läinud. Andmete lekkimise hirmu Liis Plakk ei näe. “Sisekontroll on juurdlust alustanud, asja uurib ka politsei,” ütles Plakk.

Maksu- ja Tolliameti pressiteatest nähtub, et neljapäeval, 28.09, toimus ameti kasutuses olevas tööruumis, aadressil Telliskivi 57b Tallinn, sissemurdmine. Varastati sülearvuti Microlink koos koti ja kogu varustusega, kaks arvutit (Microlink ja Ordi), binokkel Nikon, kaks MagLight taskulampi, akudrelli komplekt, väike metallseif, milles oli rihm, kaks kabuuri, salvehoidja, gaasiballoon Pfeffer koos kabuuriga, gaasiballoon Pfeffer, CERBER nuga-tööriist, radiatsioonimõõtja, auto dokumendid ja kaks autovõtit, käerauad. Varastatud arvutid oli tolli liikuvrühma töövahendid. Ameti sisekontroll tegi kindlaks, et arvutid sisaldasid (olulise info osas) informatsiooni 20 ettevõtet puudutavate tolli järelevalve toimingute kohta (äriregistri andmed/ aastakäibed, tollile deklareeritavad andmed, tollikontrolli käigus tehtud kahe aasta digifotod jne.) Arvutid ei sisaldanud andmebaase.

Juhtunu suhtes algatas ameti sisekontroll distsiplinaarmenetluse, juhtunut menetleb politsei. Amet palub kõigil, kel on informatsiooni viidatud varguse toimumise, toimepanijate või esemete asukoha kohta informeerida politseid. telefonil 6125446, 6125406. EPL artikkel: http://www.epl.ee/artikkel/357229 MTA pressiteade: http://www.emta.ee/?id=4493Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus