iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksu- ja tolliamet: automaksust kõrvale hiilimine saab olema keeruline

Maksu- ja tolliamet: automaksust kõrvale hiilimine saab olema keeruline

Rubriik: ERR

Automaksu uuem plaan näeb ette, et ka kasutatud auto omanikuvahetusel tuleb maksta registreerimistasu. Kes tehingu puhul maksu riigile tasub, otsustavad ostja ja müüja kokkuleppel, nagu see on praegu riigilõivuga. Maksuamet usub, et automaksu maksmisest kõrvalehiilimine saab olema väga raske.

Plaanitav automaks lööb muudatuse tagajärjel varasemast valusamalt neid inimesi, kes plaanivad oma sõidukit edasi müüa või kasutatud autot Eestist osta. Varem oleksid nad pääsenud vaid aastamaksuga, nüüd tuleb tasuda ka registreerimistasu. Kumb osapool tasu maksab, jääb ostja-müüja vahel otsustada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on kokkuleppe küsimus, selles mõttes makstakse müügi pealt. Kas see jaotatakse pooleks, arvutatakse hinna sisse, see on juba kokkuleppe küsimus, kes seda kannab. Ma ka detaile ei tea, aga loogiline oleks. Ma tõesti seda seaduse sätet ei ole selliselt lugenud, aga loogiline oleks, et samamoodi nagu riigilõivud, asjad, mis on seotud automüügiga, siis müüja ja ostja lepivad selles kokku," rääkis peaminister Kaja Kallas (RE).

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609330671/maksu-ja-tolliamet-automaksust-korvale-hiilimine-saab-olema-keeruline

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus