iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Majanduskriis – kelle süü?

Majanduskriis – kelle süü?

Rubriik: Päevaleht

Edgar Savisaar kirjutab Eesti Päevalehes, et majanduskriis on käes ja ennustada saab pigem olukorra halvenemist.

Kuna valitsus ei suuda enam astuda samme seisu parandamiseks, on ta asetanud rõhu oma tegevusetuse õigustamisele, millega ühtlasi loodetakse ka distantseerida oma vastutust majanduskriisi tekke osas. Näib, et valitsus usub: rahva mälu on lühike ja arusaamad majandusest nõrgad, nii et praeguse koalitsiooni võtmerolli majanduskriisi tekitamisel on võimalik peita ja õigustada. Siinkohal aga eksitakse. Esimeseks enesekaitse taktikaks oli jutt, et kriisi pole ning kriisijutt on vaid pessimistide, opositsioonipoliitikute, ajakirjanike, tülinorijate ja kibestunud inimeste väljamõeldis.

Mida rohkem majandusvundament lagunes, seda vähem jätkus edujutu uskujaid, kuni lõpuks pidi ka peaminister Andrus Ansip tunnistama majanduslangust – küll ilmselt viimase Eesti inimesena, aga lõpuks siiski. Edujutust ja kriisi eitamisest ollakse seega nüüdseks loobunud. Reformierakonna teine enesekaitse idee oli otsida süüdlasi mujalt. Head patuoinad olid USA ja Euroopa Liit.

USA eluasemelaenude kriisi ja Euroopa ühisraha tugeva kursi tegi valitsus patuoinasteks, mis põhjustasid meil toiduhindade tõusu, küttearvete kallinemist, eelarveprobleeme, kiiret inflatsiooni, euro käibelevõtu edasilükkamist, ostujõu langust, negatiivseks kiskunud majanduskasvu. Kuid mis on kriisi tegelikud põhjused? Esiteks erasektori kiire laenukoormuse kasv. Ansipi esimese valitsuse liikmetena tõstsime rahandusminister Aivar Sõerdiga liiglaenamise küsimuse korduvalt üles, kuid peaminister ei pidanud vajalikuks teemat isegi arutusele võtta.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/442863Loe ka EPL Online`ist: „Jürgen Ligi: Savisaare jutu läbiv joon on demagoogia ja kahjurõõm“: http://www.epl.ee/artikkel/442927

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus