iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Madalate maksude müüt puruneb

Madalate maksude müüt puruneb

Rubriik: Õhtuleht

Hannes Rumm, sotsiaaldemokraat, Riigikogu liige, kirjutab SL Õhtulehes, et tänavused 3 miljardi krooni suurused eelarvekärped on valusad ja vastikud. Puudega laste vanemad kardavad, et 25 miljoni krooni suurune eelarvekärbe halvendab nende laste taastusravi.

Kui politseiameti kulusid taheti kärpida 100 miljoni krooni võrra, siis arvutas siseministeerium kohe välja, kui palju väheneb selle raha võrra politseipatrullide arv ning nende reageerimiskiirus. Ainuke vahe on selles, et inimesed avalike teenuste eest tasudes erinevalt erafirma arve tasumisest seda ei taju. Avalike teenuste eest tasutakse ju makse makstes, maksud arvestatakse lihtsalt palgast maha ning ega me ka süüa ostes mõtle ju sellele, palju me lisaks kaubahinnale 18protsendilist käibemaksu tasusime.

Sotsiaaldemokraadina tunnistan, et meie parempoolsed erakonnad on viimased 15 aastat edukalt korrutanud: Eesti edu saladus on madalad maksud. Ometi ei ole see tõsi. Meie lähinaabrid Põhjamaades elavad hästi just tänu kõrgetele maksudele. Just tänu kõrgetele maksudele on Põhjamaad maailma kõige konkurentsivõimelisema majandusega riikide seas, sest maksuraha abil on toetatud teadmistepõhist majandust ning koolitatud oma rahvast kadestamisväärselt heade oskuste ja teadmistega tööjõud.

Pärast ühinemist Euroopa Liiduga puhkes Eestis nii kiire majanduskasv, et see suurendas järsult nii riigi kui ka kodanike sissetulekuid. Kuna riigieelarve kasvas tänu kiirele majanduskasvule mühinal, siis ununes täiesti ära seos maksukoormuse ja riigi võime vahel oma inimesi aidata ning toetada. Praegu on Eesti riik majanduskasvu järsu pidurdumise tagajärjel väga karmide valikute ees. Populistlikult palju räägitakse ainult sellest, et avalikus sektoris tuleb kulusid koomale tõmmata ja palgatõus pidurdada.

Järgmise aasta kulusid tuleb kärpida kuni 10 miljardit krooni ning samal ajal kulub riigieelarvest palkade maksmiseks koos maksudega samuti 10 miljardit krooni. See näitab, et ainult ametiasutuste palkade arvelt ei jõua me eelarve tasakaalule ligilähedalegi. Koomale tuleb tõmmata ka investeeringuid, aga just riigil on võimalus rasketel aegadel, kui eraettevõtetel investeeringuteks raha napib, majandust oma investeeringutega elavdada. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=280052Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus