iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Madalamad maksud ja ebavõrdsus = rohkem heategevust

Madalamad maksud ja ebavõrdsus = rohkem heategevust

Rubriik: Päevaleht

Villu Zirnask kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes annetustest ja nende tegemise seotusest kehtiva maksusüsteemiga.

Kui USA-s teevad eraisikud heategevuslikke annetusi summas, mis on ligi 1,7 protsenti riigi SKP-st, siis näiteks Prantsusmaal on vastav näitaja vaid 0,14 protsenti, selgub Briti heategevusorganisatsiooni Charities Aid Foundation uuringust. “Annetused kalduvad moodustama väiksema osa neis riikides, kus inimeste maksukoormus, eriti sotsiaalkindlustusmaksud, on kõrgemad,” ütleb Sally Clegg, üks uuringu autoritest. “Kui sotsiaalkindlustusmaksud peaksid tulevikus rahvastiku vananemise tõttu tõusma, võib see ohustada vabatahtlikku annetamist.” Eestis on inimeste maksukoormus “tänu” kõrgele sotsiaalmaksule sarnasel tasemel Saksamaa ja Prantsusmaa omaga, seega on vähe lootust, et heategevuslik annetamine omandab siin samasugused mõõdud nagu USA-s, kus otseste maksude koorem on palju väiksem, näiteks üksikute keskmise sissetulekuga inimeste puhul umbes 30% Prantsusmaa 50% vastu. USA-s soosivad annetamist ka maksusoodustused – need on vaadeldud riikidest ühed ulatuslikumad.

Ka Suurbritannia pakub heategijatele suuri maksusoodustusi, kuid see ei näi stimuleerivat inimesi samavõrd kui USA-s. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/377091 Vt ka MaksuMaksja 2006. a aprillinumbrit „Annetamine ja maksud“.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus