iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Madala maksumääraga territoorium

Madala maksumääraga territoorium

Rubriik: Päevaleht

Eesti Päevalehe Ärilehes selgitab Eesti kaubandus-tööstuskoja jurist Urmas Männa tulumaksuseaduse §-s 10 sätestatut ehk „Mida loetakse madala maksumääraga territooriumiks?“

Madala maksumääraga territooriumiks loetakse tavaliselt riiki või riigis asuvat piirkonda, kus ettevõtte tulumaks on väike või ei maksustata tulu üldse. Tulumaksuseaduse kohaselt maksustatakse madala maksumääraga territooriumil asuva ning Eesti residentide kontrolli all oleva juriidilise isiku tulu sõltumata sellest, kas see juriidiline isik on oma kasumit maksumaksjale jaotanud või mitte. Paljusid madala maksumääraga territooriumil asutatud juriidilise isikuga seotud tehinguid loetakse tulumaksuseaduse tähenduses ettevõtlusega mitteseotud väljamakseks ning nende pealt tuleb samuti tasuda tulumaks. Hiljuti tegi Euroopa Kohus otsuse, mille kohaselt saab teist EL-i liikmesriiki või selle territooriumi käsitleda madala maksumääraga territooriumina üksnes juhul, kui tegu on kunstliku maksuskeemiga, mida kasutatakse maksudest hoidumiseks.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/367281 Loe tulumaksuseaduse § 10: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1040643

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus