iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maamaksu tasumisest hiilib kõrvale mullusest poole rohkem inimesi

Maamaksu tasumisest hiilib kõrvale mullusest poole rohkem inimesi

Rubriik: Päevaleht

Ilmar Kahro kirjutab Eesti Päevalehes, et paljud ausad maksumaksjad kurdavad, et nad ei saa Tallinnalt midagi vastu.

Üleeile oli omavalitsustele laekuva maamaksu teise osamakse tasumise tähtaeg, kuid maksu- ja tolliameti avaldatud arvude järgi on maamaksu teise osamaksena laekunud 188 miljonit krooni ning laekumata jäänud üle 50 miljoni ehk ligi viiendik. Mullu oli samal ajal maksmata pea kaks korda vähem – 26 miljonit krooni. Üksnes osaliselt on maamaksu teise osamakse tasunud ligi 10 000 inimest summas 15 miljonit krooni. Maksuameti kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Kaia-Liisa Kallas soovitab võlgu jäänud elanikel maksuametiga võimalikult kiiresti ühendust võtta ja maksegraafikus kokku leppida.

“Meil on võimalik võlgnevus ajatada. Vastasel juhul hakkab tasumata summale lisanduma igapäevane intress,” hoiatas Kallas. Tänavuse aasta maamaksu esimene osamakse tuli tasuda aprillis. Siis jäi maksuameti arvele laekumata samuti ligi 50 miljonit krooni.

Osa sellest võlast on aga maksuametile juba üle kantud, mistõttu ei saa Kallase sõnul siiski öelda, et aasta üldvõlg küündiks saja miljoni kroonini. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/435643

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus