iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maamaks tervendab

Maamaks tervendab

Rubriik: Õhtuleht

Eha Võrk, Tallinna keskerakondlik abilinnapea kirjutab SL Õhtulehes kavandatavast maamaksutõusust.

Kas te kujutate ette, et Tallinnas on 21. sajandil tuhandeid peresid, kelle reovesi ei lähe ühiskanalisatsiooni, vaid imbub sageli vanadest kogumiskaevudest otse pealinna mererandadesse ja ohustab põhjavett? Samuti maksavad kanaliseerimata elupiirkondade elanikud täna röögatut hinda reovee äraviimise eest. Ühe kuupmeetri reovee ärajuhtimise tasu on 11 krooni ja 47 senti, seevastu ühe kuupmeetri reovee äravedu kogumiskaevudest maksab keskmiselt 80–100 krooni.

Pärast kanaliseerimist väheneksid ka Pirita, Merivälja ja Nõmme elanike reovee ärajuhtimise kulud 7–10 korda. Euroopa Liidu rahatuge Tallinn kanaliseerimiseks kasutada ei saa, sest Jüri Mõisa linnavalitsus otsustas Tallinna Vee erastada. Linnavalitsuse finantsistid leidsid, et kõige loogilisem samm oleks maamaksumäära korrigeerimine. Tallinna kanaliseerimist aastaks 2011 nõuab ka riik, kes on võtnud ELi ees vastava kohustuse.

Ent maamaksumäära korrigeerimine on lausa hädavajalik, sest Tallinnas kehtiv maamaksumäär 0,6% on Eesti 227 omavalitsusest tagant kolmandal kohal. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=256573&q

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus