iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ma ei tea, kuidas riigikogu mainet parandada

Ma ei tea, kuidas riigikogu mainet parandada

Rubriik: Õhtuleht

Urmo Soonvald intervjueerib SL Õhtulehes Riigikogu aseesimeest ja saadikute hüvede uue seaduse vaimset ema Kristiina Ojulandi, kes rõhutab igas vastuses, et rahvasaadik on oma töös ja tegemistes vaba. Vabadus on aga kasvanud nii suureks, et saadikud on kontrollimatud ja tavaseadustest kõrgemal.

Teie olite 12 000kroonise tšekivaba kuluhüvitissüsteemi üks autoreid. Miks arvasite, et see variant on parem? Kui ma seda teie lehest lugesin, et olen eelnõu ideoloogiline ema, pani see mind muigama. Selle eelnõuga tegeldi juba eelmises riigikogus.

Kokkulepped kuue fraktsiooni vahel olid saavutatud juba ammu. Mina vedasin seda eelnõu, et saaks selle viia suurde saali. Kõik muudatusettepanekud läksid eelnõusse kirja vaid juhul, kui kõik fraktsioonid olid sellega nõus. Ja kuidas te praegu oma kolleege vaatate, kes nüüd kõik tunnistavad, et kuluhüvitiste jaoks ikkagi on tšekke vaja...? See pigem näitas meie demokraatia küpsust.

Kujutage ette, kui fraktsioonid oleks kõrvaklapid pähe pannud ja üheskoos öelnud, et ühiskondlik arvamus neid ei huvita. Siis me oleks saanud väga ebameeldiva tagasilöögi. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=234469 Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus