iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Luksuseihalejatele maks peale

Luksuseihalejatele maks peale

Rubriik: Päevaleht

Mikk Salu kirjutab Eesti Päevalehes, et staatustoodete maksustamist ei pea argumenteerima pelgalt inimliku kadedusega, piisab vaid negatiivsete välismõjude arvestamisest.

Õpikud räägivad, et maksupoliitikal on neli suurt eesmärki. Esiteks – riigile tulude teenimine. Teiseks, ümberjaotamine. Kolmandaks – hindade kujundamine, näiteks negatiivse välismõjuga tegevuse (suitsetamine) muutmine kallimaks.

Ja neljandaks – läbipaistvus ja riigile aruandmise kohustus, et maksumaksjad saaksid aru, mida nad maksavad ning riik annaks aru, kuidas ta kulutab. Maksupoliitika teise eesmärgi ümberjagamise kontekstis võib käibemaksu pidada regressiivseks, vähem teenivad töötajad maksavad suhteliselt võttes rohkem. Võimalik lahendus oleks progressiivne ehk astmeline käibemaks. Just sellise maksu kasuks argumenteerib näiteks Cornelli ülikooli majandusprofessor Ro­bert Frank, aga ka psühholoog Geoffrey Miller oma uues raamatus „Spent”.

Franki ja Milleri loogika on järgmine. On olemas staatuskaubad, näiteks kallid autod. Oletame aga, et on kogukond inimesi, kes sõidab tööle Fordide ja Toyotadega. Ühel päeval ostab üks neist Mercedese.

See on staatuse signaal. Robert Franki järgi algab sellest hetkest võidurelvastumine. Keegi ostab Mercedese ja tema staatus tõuseb. Kes tahab oma staatust kergitada, ostab samuti kalli auto.

Lõpuks on kõigil Mercedesed, aga nagu Frank viitab, on tegu nullsumma mänguga. Staatus jääb samaks, raha on kulutatud ja kõik on õnnetumad. Nii ütlebki Frank, et sellist õnnetumaks tegevat käitumist tuleks kõrgemalt maksustada. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/470222Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus