iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Luksusautode maks jätaks enamiku ministreid sõidukita

Luksusautode maks jätaks enamiku ministreid sõidukita

Rubriik: Õhtuleht

Oliver Rand kirjutab SL Õhtulehes, et kui Riigikogus peaks läbi minema sotside ettepanek kehtestada võimsatele autodele luksusmaks, peab enamik ministreid oma praegusest ametiautost ilmselt loobuma, sest nende eest igal aastal 54 000 krooni maksta oleks majanduskriisi ajal patt.

Kõige võimsama autoga sõidab ilmselt peaminister Andrus Ansip, kuid tema aastavanuse 7. seeria BMW võimsust julgestuspolitsei turvakaalutlustel ei avalda. Teisele-kolmandale kohale platseeruvad oma ametiautoga Audi A6 haridusminister Tõnis Lukas ja justiitsminister Rein Lang, kelle sõidukeil võimsust 188 kW. Neljandaks jääb keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Volvo XC70 (175 kW).

Kokku peaks vähemalt kaheksa ministrit ametiauto luksusmaksu tulles välja vahetama, kui nad ei taha luksusmaksuraha maksumaksja taskust võtta. Kõik valitsuse autod jäävad aga ilmselt alla president Toomas Hendrik Ilvese ametiautole Audi A8, millel kilovatte koguni 240. Ministritest sõidavad kõige väiksema võimsusega ametiautoga välisminister Urmas Paet ja sotsiaalminister Maret Maripuu. Nende sõidukite 125 kW jääksid sotside luksusmaksust allapoole.

Sotside eelnõu maksustaks kõik mootorsõidukid, mille võimsus ületab 139 kW. Eelnõu järgi sõltuks maks ka auto vanusest. 12aastase ja eakama auto eest peaks omanik maksma aastas 36 000, kuni kolme aasta vanuse puhul aga 54 000 krooni. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=279433Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus