iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Lisaeelarvega seonduvaid seadusi lahati mitu tundi

Lisaeelarvega seonduvaid seadusi lahati mitu tundi

Rubriik: Päevaleht

Päevaleht Online kirjutab, et täna Riigikogus teisel lugemisel olnud lisaeelarvega seonduvate seaduste arutamine võttis tunde ning kulges opositsiooni küsimustetulva rütmis.

Komisjon otsustas käibemaksu tõusu 18%-lt 20-le mitte toetada, kuid see küsimus läheb ilmselt veel riigikogule otsustada. „Vaadake, alternatiivid käibemaksu tõusule olid tegelikult veel valusamad,“ selgitas rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas. „Kui me räägime siin tulumaksu tõusust, mille esitasid nii Keskerakonna fraktsiooni eelnõu kui ka sotsiaaldemokraatide eelnõu pisut erinevas sõnastuses, samamoodi jättis komisjon need arvestamata või ei toetanud, siis need mõjutavad absoluutselt iga inimest, kes töötab, ja nendel puudub igasugune võimalus sellest maksust kuidagi pääseda. See võetakse automaatselt tuludelt ära ja nii jääb.

Käibemaksu puhul kindlasti teatud võimalused seda reguleerida, oma tarbimist reguleerida tekivad. Loomulikult ei ole ka see käibemaksu tõus kellelegi meeltmööda, kes meist ikka tahaks suuremaid makse maksta. Aga täna on valikud sellised, nagu ma kirjeldasin, need valikud on rasked ja käibemaksutõusu muudatust me peame ka ikkagi vaatama selles kontekstis, mis olid alternatiivid. Mina väidan, et alternatiivid olid tegelikult inimeste jaoks veel ebaõiglasemad.“Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/471422Tutvu istungi stenogrammiga: http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1245135900#pk4615Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus