iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Linnavalitsus sööb pensionärid maamaksuga vanalinnast välja!

Linnavalitsus sööb pensionärid maamaksuga vanalinnast välja!

Rubriik: Õhtuleht

Eve Heinla kirjutab SL Õhtulehes maamaksust. "Maamaks on kui karistus. Tundub, et pensionäre üritatakse kesklinnast välja süüa! Ja linnavalitsus millegipärast sellest avalikult ei räägi, et alla 200 ruutmeetri eest hüvitist ei makstagi," ütleb Toomas Lasmann, kes peab tasuma maamaksu üle 6000 krooni.

Pensionärid Anne ja Toomas Lasmann on Tallinna vanalinnas Uue tänava korteris elanud 35 aastat.

Nüüd peavad nad röögatu maamaksu pärast plaani korter maha müüa ja maale kolida. "Nii et varsti te minu häält enam teles ei kuule. Täitsa tõsiselt kohe," räägib Toomas Lasmann. "Meie maamaks vanalinnas on tänavu 6350 krooni, mullu oli 2540 krooni.

Kui sul on rohkelt pinda, siis aitab linn vanainimesel maamaksu tasuda. Aga minul on normaalne kolmetoaline korter ja pean maksma täie rauaga. Kus on loogika? Mis kohaga mõtleb linnavalitsus?

Meid aetakse kodunt, mille oma kätega ehitasime ja kus oleme pool elu elanud, lihtsalt välja! Me oleme sunnitud Tallinnast lahkuma. Muud võimalust ei ole." Ta räägib, kuidas pere 35 aastat tagasi ise korteri pööningust välja ehitas. Nüüd ta kahetseb.

Oleks tookord teadnud, et sellist maamaksukirvest vibutama hakatakse, võinuks ka pool keldrit endale krahmata, siis ehk saanuks maamaksuvabastust. Lasmann hakkas maamaksuasja uurima juba möödunud aasta lõpul. Kohe, kui teated röögatust maksutõusust tulid. Ta käis isegi õiguskantsleri büroos, aga ka seal laiutati käsi.

Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=273998&d=20080404 Tutvu Eesti Omanike Keskliidu aktsiooniga „Anna oma allkiri selle eest, et kodu omamist ei koormataks maamaksuga“: www.omanikud.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus