iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Linn: maa ümberhindamine maamaksu ei suurenda

Linn: maa ümberhindamine maamaksu ei suurenda

Rubriik: Päevaleht

Dannar Leitmaa kirjutab Eesti Päevalehes, et linn lubab maamaksumäära alandada, kui ümberhindamine seda suurendaks.

Tallinnas suurenes tänavu maamaksumäär seniselt 0,6 protsendilt maa väärtusest 1,5 protsendini. Linnajuhtide sõnul oli seda vaja tõsta, sest riik pole alates 2001. aastast uut korralist maa hindamist teinud. Juhul kui riik peaks lõpuks korraldama uue maa hindamise, võib maamaks tõusta mitu korda, sest 2001.

aastaga võrreldes on maa väärtus suurenenud. Abilinnapea Taavi Aasa arvates ei tasu seda muret karta enne 2011. aastat. “Üleriigilise hindamise ettevalmistamiseks kulub aasta ja tänavu pole riik sellega algust teinud.

Seega saadakse kõige varem maa hindamist teha 2010. aastal ja uued hinnad jõustuksid alles 2011. aastal,” rääkis Aas. Maa ümberhindamiseks peab tegema ettepaneku keskkonnaministeerium.

“Kui lõpuks peaks maa ümberhindamine toimuma, siis vaatab Tallinn kindlasti üle ka maksumäärad. Muudame seda niivõrd, et 2011. aastal jääks maamaks senisega sama suureks,” lubas Aas. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/423652Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus