iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

“Lehm ei peeretagi – laseb kõik koos paksuga välja!”

“Lehm ei peeretagi – laseb kõik koos paksuga välja!”

Rubriik: Õhtuleht

Eve Heinla kirjutab Õhtulehes sellest, et lehma kõhutuule saastemaks ajab talupidajal harja punaseks. "Mõelge, kui vana on maakera, ja peeretatud on kogu aeg, pole keegi maksnud... Selle seaduse väljamõtleja tuleks närvihaiglasse saata. Tundub küll, et mõni ametnik läks hulluks," ahhetab taluperenaine Lea Puur absurdsest lehma kõhutuule saastemaksust kuuldes.

Viljandimaa Saarepeedi valla Õunapuu talu perenaine Lea Puur hakkab peerumaksust kuuldes südamest naeru lõkerdama.

"Täitsa totter!" ei mõista ta esialgu muud öelda. Ja pakub: "Siis peaksid ju inimesed ka maksma, kes peeretavad! Meie talu pole küll õnneks maksuteadet saanud, aga see on ikka nii naeruväärne asi. Kurat, mõelge, kui vana on maakera, ja peeretatud on kogu aeg, pole keegi midagi selle eest maksnud.

Närvihaiglasse tuleks sellise maksu väljamõtleja saata, Seewaldisse. Õige mõistusega inimene sellist asja ei tee."Tegelikult on see naer läbi pisarate, sest nii totaka seaduse peale ei tea põllumehed, kas naerda või nutta. Õnneks pääsevad nad siiski peerumaksust, sest üleeile võeti riigikogus menetlusse seaduseparandus, mis loomapidajad sellest nõudest vabastab. Täpsustavad sätted on tagasiulatuva jõuga.

Need, kes juba oma veiste kõhutuule eest maksnud, saavad raha tagasi.Loe täpsemalt: http://sloleht.ee/index.aspx?id=278679

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus