iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Läti maksudest hirmutatud välisfirma tahab Eestisse pageda

Läti maksudest hirmutatud välisfirma tahab Eestisse pageda

Rubriik: Päevaleht

Ärilehes kirjutatakse sellest, kuidas Lätis väikefirma püsti pannud prantslane otsib võimalusi äri Eestisse üle tuua."Lööme kokku eelmise aasta maksukulusid ning summa, mis meil maksudeks kulub, on põhjendamatult suur," kirjutas orgaanilist kosmeetikat turustava ettevõtte omanik Xavier Delhomme rahandusministeeriumile saadetud e-teates.

"Niisiis mõtlen ma tõsiselt ettevõtte ümber paigutada Eestisse. Olen aru saanud, et teil Eestis ei ole ettevõtte tulumaksu ..." Ometigi peab prantslast veidi kurvastama, kuna Eestis siiski on ettevõtte tulumaksumäär ning seda tervelt 21 protsenti. Küll aga tuleb seda tasuda alles dividendide jaotamise järel.Lätis tegutsevat ettevõtjat kummitab ilmselt asjaolu, et jaanuari algul IMF-i taktikepi all valminud säästuprogrammis lubas Läti järgmisel aastal kehtestada ühtlase 10-protsendilise kapitalimaksu, mida tuleb tasuma hakata dividendidelt, intressidelt, üürilt jne. Nagu aga näha, on aga Läti sellega veidi suurendanud Eesti šansse väliskapitali ligimeelitamisel.

Pikemalt loe siit: http://www.arileht.ee/artikkel/461961

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus