iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Läti hakkab tõstma alkoholi- ja tubakaaktsiisi

Läti hakkab tõstma alkoholi- ja tubakaaktsiisi

Rubriik: ERR

Läti plaanib tõsta kolme aasta jooksul järk-järgult alkoholi- ja tubakaaktsiisi. Samas loodab rahandusministeerium, et uued aktsiisimäärad ei muuda neid tooteid kallimaks kui teistes Balti riikides.

Alkoholiaktsiis on Lätis juba tavapäraselt madalam kui Eestis, viimasest suuremast tõusust on palju aega möödas. Nüüd kiitis Läti valitsus heaks rahandusministeeriumi ettepaneku suurendada aktsiisimäära alates järgmise aasta 1. märtsist kolme aasta vältel kuni 10 protsenti aastas. Tubakatoodete aktsiis tõuseks 5 kuni 6 protsenti aastas.

Läti rahandusminister Arvils Ašeradens kinnitas, et suure hinnatõusu ajal Läti peamisi makse ei tõsta, kuid muutuvad aktsiisid. Aktsiisimuudatuste kava esitab valitsus parlamendile koos järgmise aasta eelarvega, lõplik otsus selgub seimis.

"Taktikalise poole pealt nimetaksin meie valitsuse otsust aktsiiside ühtlustamiseks Balti riikides. Me ei jõua naabreist ette ega jää neist ka väga palju maha," lausus Ašeradens.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609130828/lati-hakkab-tostma-alkoholi-ja-tubakaaktsiisi

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus