iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

László Kovács: Eesti on eeskujuks

László Kovács: Eesti on eeskujuks

Rubriik: Päevaleht

Toivo Tänavsuu intervjueerib Päevalehes maksu- ja tollivolinik László Kovács`it. Euroopa Liit võiks ettevõtete maksustamisel lähtuda Eesti lihtsast ja väheste eranditega maksumudelist, leiab maksu- ja tollivolinik László Kovács.

Eesti maksusüsteemi kiindunud 67-aastane Euroopa Komisjoni volinik Kovács ütleb, et 2009. aastast võiks Eesti ettevõtete tulumaksu üldse kaotada, kui tal on selleks soovi ja kui Eesti eelarve sellele vastu peab. Praegu laekub Eestis ettevõtete tulumaksust 5,8 protsenti maksutulusid ehk aastas ligi neli miljardit krooni.

Pragmaatik Kovács, kelle Brüsseli kontori töölaud on paberitest lookas, peab EL-i ühtse ettevõtete tulumaksubaasi rakendamist üheks võtmeküsimuseks, mis aitaks EL-il püsida konkurentsis USA, Hiina, India, Venemaa ja teiste majanduspiirkondadega. •• Kui pikk maa on maksubaasi ühtlustamisest maksumäärade ühtlustamiseni? Rõhutan, maksumäärad jäävad liikmesriikide pädevusse. Ühtlustada tuleb ainult baas, millelt makse kalkuleeritakse.

Nii vähenevad ettevõtjate kulutused ning teistes liikmesriikides äri tegemise bürokraatlikud barjäärid. Tekib läbipaistvus ja võimalus võrrelda eri riikide maksutingimusi. Praegu näiteks ei ole mõtet võrrelda omavahel Iirimaa 12,5-protsendist, Saksamaa 29-protsendist ning Prantsusmaa 33-protsendist ettevõtete tulumaksumäära. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/371859Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus