iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Lasse Lehis: maksuamet katsetab kohtu mõjutamist

Lasse Lehis: maksuamet katsetab kohtu mõjutamist

Rubriik: Päevaleht

Aivar Pau kirjutab Eesti Päevaleht Online`is, et maksumaksjate liidu (EML) juhi ja Riigikohtu nõuniku Lasse Lehise hinnangul soovib Maksu- ja Tolliamet (MTA) teda kohalt kangutades mõjutada kohtu tegevust ja luua maksumaastikul rindejooni.

"Ei mina isiklikult ega EML-i juhatus tervikuna oska arvata, mida täpselt MTA soovib saavutada," ütles Lasse Lehis Päevaleht Online'ile kommentaariks maksuameti soovile, et Lehis õigusemõistmise objektiivsuse huvides EML-i juhi kohalt lahkuks. "Ma usun, et MTA-s leidub ka selliseid inimesi, kes arvavad, et kohtud peaksid seadusi tõlgendama ainult nii, nagu maksuametnikud seda tahaksid. Minu ründamisega nad vaevalt seda eesmärki saavutavad. MTA tegevust võib tõlgendada kui kohtu mõjutamise katset," sõnas Lehis.

Lasse Lehise sõnul ei tähenda Riigikohtule nõu andmine, et teda peaks kapis luku taga hoidma ja ta ei tohiks teistele nõu anda või ühiskondlikus elus osaleda. "Siiamaani on ka maksuametile sobinud minu raamatuid lugeda ja minu koolitustel käia või minu käest arvamusi küsida," lisas Lehis. "Minu arvates on see ka igati mõistlik, et maksuhaldur ei trügi iga vaidlusega kohtusse, vaid püüab neid lahendada kokkuleppel maksumaksjaga, küsides asjatundjate arvamust. Maksuõiguse arendamine kohtupretsedentide kaudu on kõige kulukam ja ebaotstarbekam meetod." Selle asemel peaks MTA Lasse Lehise hinnangul rohkem rõhku panema maksumaksjate teavitamisele ning täitma rohkem maksukorralduse seadusest tulenevat kohustust anda välja maksuseaduste rakendamiseks selgitusi ja juhendeid.

"Siis oleks ka vähem põhjust kohtus käia ja minu peale kaevata," arvas Lehis. "Nii Riigikohtus kui EML-s peetakse mind ausaks inimeseks ja teatakse, et ma ei aja Riigikohtus EML-i asja ega EML-s Riigikohtu asja. Kui selles oleks kahtlus, siis ma poleks neid ameteid ühitanud. Minu südametunnistus on puhas ja mind MTA kaebamine ei häiri," tõrjus Lehis maksuameti kahtlustusi.

"Kes on lugenud Riigikohtu otsuseid, saab ka ise aru, et Riigikohus lahendab asju seaduse ja õiguse üldpõhimõtete alusel, mitte selle alusel, kus keegi töötab." Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/392143

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus