iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Laenuvõtjat kontrollitakse hoolega

Laenuvõtjat kontrollitakse hoolega

Rubriik: Päevaleht

25. jaanuari 2006 a Päevalehes kirjutab Toivo Tänavsuu, et värskelt eluasemelaenu võtnutel pole lootust saada viie tööpäevaga laenuintressidelt tulumaks tagasi. Lisaks manitsetakse, et ise ei tasu tuludeklaratsioonides andmeid parandada.

Maksuameti pressiesindaja Liis Plakk lubab, et amet tagastab enammakstud tulumaksu 90 protsendile inimestest viie tööpäevaga, kes on esitanud e-tuludeklaratsiooni. “Seda siis, kui andmed inimese eeltäidetud tuludeklaratsioonil on korrektsed ning ei vaja lisakontrollimist.”Eeltäidetud deklaratsioonile, kus kajastub info palga ja muude tulude, eluasemelaenu intresside, koolituskulude, õppelaenu intresside jpm kohta, pääseb e-maksuameti kaudu ligi alates 4.

veebruarist. Deklaratsiooni saab esitada 15. veebruarist ning kiiremad saavad raha tagasi juba 22. veebruaril.2005.

aastal eluasemelaenu võtjad viie tööpäevaga enammakstud tulumaksu tagasi ei saa. “Tahame kontrollida, et laenuintressid deklareeritakse õigesti ning laenu kasutatakse sihtotstarbeliselt,” ütles Plakk.Kui deklaratsioon vajab täiendavat kontrollimist ja lisadokumentide esitamist, siis sellest teavitatakse inimest deklareerimisele järgneval tööpäeval e-maksuameti infolehel. Kui aga eluasemelaenu intresse deklareeritakse esimest korda, võtab maksuamet inimesega ühendust kunagi hiljem. Ja ütleb alles siis, mis dokumente on vaja lisaks esitada.Muudatus võrreldes eelmise aastaga on see, et alates eelmisest aastast võetud eluasemelaenude puhul saab intressi tulust maha arvata vaid juhul, kui eluase on soetatud endale.

“Maksumaksja peab deklareerima, kes on eluaseme omanik. Kui deklareerija ja omaniku andmed ei lange kokku, ei ole deklareerija eluaseme soetaja,” ütles Plakk. Plaki sõnul on põhjust maksumaksjatele ka üle korrata, et oma eeltäidetud deklaratsioonis ei tasu andmeid ise muuta, küll aga tuleks need hoolikalt üle kontrollida. Asutused – koolitusasutused, kindlustusseltsid, ametiühingud jpt –, kellele tehtud kulutusi võib maksumaksja oma tulust maha arvestada, edastavad maksuametile automaatselt info 1.veebruariks.

See info jõuab ka eeltäidetud deklaratsioonidesse. “Kui maksumaksja täiendab või parandab neid andmeid ise, siis palutakse talt andmeid tõendavaid dokumente, mille toomine, sisestamine ja kontrollimine võtab aega,” rääkis Plakk. Päris kõik andmed siiski maksuametisse automaatselt ei jõua – maksumaksja peab andma oma pangale loa eluasemelaenu intresse puudutava info saatmiseks maksuametisse.Täpsemalt saab lugeda siit või 25. jaanuari 2006 a Päevalehest lk 13.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus