iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Küte kallines aastaga 62 protsenti

Küte kallines aastaga 62 protsenti

Rubriik: Päevaleht

Dannar Leitmaa kirjutab Eesti Päevalehes, et 1. jaanuarist tõstis Tallinna Küte juba kolmandat korda küttehinda poole aasta jooksul.

Poole aasta jooksul juba kolmas hinnatõus tähendab, et tavatarbijale on Tallinnas toasooja hind tõusnud võrreldes mullusega 62,2 protsenti. Küttehinna järsk tõus sai alguse 1. juulist, kui esmalt kadus Andrus Ansipi eelmise valitsuse otsusega kodusooja käibemaksusoodustus ning senise viie protsendi asemel pidi edaspidi toasooja eest käibemaksu tasuma 18%.

Seejärel tõstis Tallinna Küte megavatt-tunni (MWh) hinda augustis, detsembris ning ka jaanuaris. Samal ajal jõudsid meile ka talviselt külmad ilmad, mistõttu on nüüd keskküte Tallinna inimestele mullusest 62,2% kallim. Silmapiiril terendab juba järgmine hinnatõus, siis kallineb toasoe veel 15 protsendi võrra 884 kroonini, viies aastase hinnatõusu juba 86 protsendini. Tallinna elanikele kütteteenust pakkuva Tallinna Kütte emafirma AS-i Eraküte tegevdirektori asetäitja Priit Tiidu sõnul on hinnatõus tänavu suurim olnud nendes piirkondades, kus maagaasi kasutatakse soojuse tootmiseks.

“Maagaasi hind on otseselt seotud masuudi ja kergekütteõli hindadega Hollandi sadamates, mis muutuvad iga kuu,” selgitas Tiit. Näiteks masuudi hind on aasta jooksul tõusnud üle kahe korra ning kerge kütteõli hind napilt alla kahe korra. See aga tähendab, et maailmaturule ja ka Eestile gaasi müüv Gazprom ei soovi jätta kasumit lõikamata naftahinnatõusust. Koos naftahinnaga tõuseb seetõttu ka gaasi hind.

Kui Tallinnas tõuseb küttehind meeletu kiirusega, siis näiteks pealinnale lähedal asuvas Keilas püsib toasoe tunduvalt odavam. Tiidu sõnul on selle põhjuseks Keilas kütmiseks kasutatav puiduhake, mis moodustab sealsest soojustootmisest 75%. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/413260Loe ka Maalehest: Silja Lättemäe. „Ivari Padar: Ees on raskemad ajad“: http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=11197Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus