iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Küsitlus – kinnisvaramaks

Küsitlus – kinnisvaramaks

Rubriik: Päevaleht

Päevalehe küsitlusrubriigis uuritakse kolmelt asjatundjalt, mida nad arvavad OECD soovitusest kehtestada kinnisvaramaks. Majandusliku koostöö ja arengu organisatsioon (OECD) soovitas Eesti kohta äsja avaldatud raportis kehtestada kinnisvara turuväärtusel põhineva maksu. Mida arvate sellisest soovitusest?

Ranno Tingas, Ernst & Young Baltic, juhatuse liigeKinnisvara maksustamine turuväärtuse alusel tekitab üldjuhul kinnisvaraomanikele motivatsiooni kinnisvara efektiivselt kasutada või see võõrandada. Seetõttu oleks sotsiaalsest aspektist oluline esmase eluaseme maksuvabastus või maksusoodustus, et niigi raskustesse sattunud pered ei peaks kandma täiendavat maksukoormust.

Kinnisvaramaksul on regresseeruv mõju – suurema sissetulekuga inimeste jaoks on vara turuväärtusest lähtuva maksu osakaal sissetulekutest väiksem võrreldes väiksema sissetulekuga inimestega. Kinnisvaramaksu sissenõudmine on sarnaselt maamaksuga lihtsam, sest kinnisvara on raske varjata või teise riiki viia ning makseraskuste korral on võimalik maksu sissenõudmiseks algatada kinnisvara suhtes täitemenetlus. Omaette küsimus on aga kinnisvaramaksu administreerimise kulukus.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/466207

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus