iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kultuurkapitalilt tahetakse ära võtta kolmandik rahast

Kultuurkapitalilt tahetakse ära võtta kolmandik rahast

Rubriik: Päevaleht

Henrik Ilves kirjutab Päevalehes, et rahandusministeeriumis valminud uus hasartmängumaksu seaduse eelnõu sätestab Eesti Rahva Muuseumi rahastamise ning vähendab kultuurkapitali toetusteks jagatavat raha.

Kultuuriobjektide ehitus tõstetakse kultuurkapitali eelarvest välja ning Eesti Rahva Muuseumi ehitamiseks ja Kumu rajamisega seotud kulude katteks määratakse 34 protsenti hasartmängumaksudest. Sel juhul jääks kultuurkapitalile 12 protsenti, samal ajal kui praegu jääb talle ehitussummasid arvestamata 17 protsenti. Seega saab “kulka” 30 protsenti vähem, kui seni.Kultuurkapitali juhatuse esimehele Raul Altmäele tuli rahastamispõhimõtete muutmise plaan eile üllatuseks. “Kas ehitusraha on meie eelarves või on selleks eraldi rida, on tehniline küsimus,” lausus ta.

“Sama ei saa muidugi öelda viieprotsendise vähenemise kohta.” Kui hasartmängumaksu laekumine jääb samale tasemele mis tänavu, on kultuurkapitalil Altmäe sõnul toetusteks jagada 26 miljonit krooni vähem. “Sihtkapitalide suurused on küll erinevad, aga laias laastus võib öelda, et see on ühe valdkonna eelarve,” lausus ta.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/440292

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus