iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kuhu viib loppis maksupoliitika?

Kuhu viib loppis maksupoliitika?

Rubriik: Päevaleht

TÜ majandusteooria dotsent Viktor Trasberg kirjutab Päevalehes, et eelarvekulude katmise vajadus on pannud meie valitsuse suisa paaniliselt rahastamisallikaid otsima. Uudse võimalusena on hakatud mängima käibemaksuga.

Konkreetselt on rahvale esitletud käibemaksuerinevuste vähendamist ja sooduskäibemaksumäära tõstmist. Tahetakse kaotada majutusteenuste, kontserdikorraldamise ning meditsiiniteenuste ja -seadmete madalam käibemaks. Madalam käibemaks säiliks perioodikale, raamatutele ja ravimitele, kuid nende maksumäär tõuseks seniselt 5%-lt 9%-ni.

Kuulda on olnud ka aruteludest tõsta üldist käibemaksumäära praeguselt 18%-lt ülespoole.Euroopa direktiivid määravad väga selgelt käibemaksumäära (VAT) kujundamise põhimõtted eri kaupade-teenuste lõikes ning ka minimaalse taseme, mis neile hüviste rüh-madele ette nähtud. Lisaks standardkäibemaksumäärale on loetletud kaubad, mis võivad olla vabastatud käibemaksust või maksustatud madalama käibemaksumääraga. Käibemaksu-määra ühtlustamise eesmärk on vältida EL-i riikide vahelist ennasthävitavat maksukonkurentsi ja võimalikke majanduspoliitilisi vastuolusid.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/441623

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus