iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kõrgepalgaline programmeerija annaks tööd ka taksojuhile ja restoranipidajale

Kõrgepalgaline programmeerija annaks tööd ka taksojuhile ja restoranipidajale

Rubriik: Päevaleht

Ranno Tingas kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et aastaid on Eestis räägitud, et tööjõumaksud on meil liiga kõrged. Sellele Eesti maksusüsteemi struktuuri puudusele juhtis tähelepanu ka hiljutine OECD poolt koostatud Eesti majanduse analüüs, mille järgi on Eestis suhteliselt kõrge sotsiaalmaks, mida tuleks vähendada ja osalt asendada teiste maksudega.

Kuidas Eesti saaks olla välisinvestorile atraktiivne ja tagada riikidevahelises konkurentsis kasvava riigitulu? Kuidas saada jälle välisinvesteeringuid? Millistes tingimustes loodaks Eestisse uusi töökohti ja senised töötajad ei kaotaks tööd?

Mida on vaja, et Eesti ettevõtjad oleksid võimelised rohkem eksportima? Kindlasti ei ole siin ainuõiget vastust, kuid alahinnata ei saa maksude olulisust tööjõukuludele ja investeeringu tootlusele. Kui vaatame Eesti tööjõu maksukoormust, siis sama brutopalga puhul on tööandja tööjõukulud Eestis ühed Kesk- ja Ida-Euroopa suuremad. Netopalkade võrdluses oleme maksukoormuselt keskpäraste hulgas.

Lühiajalises perspektiivis oleks oluline vähendada sotsiaalmaksu kuumäära (praegu 4350 kr kuus), millelt tööandja peab maksma minimaalset sotsiaalmaksu töötaja kohta. See muudatus võimaldaks inimestel teha osaajatööd või töötada mitmes töökohas väikese koormusega, ilma et tööandja sotsiaalmaksukoormus oleks väikeselt palgalt ebamõistlikult suur. Pikaajalises perspektiivis me ilmselgelt ei suuda ega taha olla maailma kõige odavama tööjõuga riik. Seega võiks üks Eesti eesmärke olla soodne keskkond kõrge lisaväärtusega töökohtade osas.

Kõrge lisaväärtusega teenuste sektoris võib tööjõukulu olla sageli oluliselt üle poole kõigist kuludest. Üks väga selge soodustus suurte tööjõukuludega majandussektorite arendamiseks ja konkurentsivõime tõstmiseks oleks sotsiaalmaksu ülempiiri kehtestamine. Sellise tee on valinud eri olukordades näiteks Ukraina, Ungari, Tšehhi Vabariik, Bulgaaria, Rumeenia, Malta, Rootsi jne. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/468355 Loe ka MaksuMaksjast: „Sotsiaalmaksule „piiri panemas““ Loe ka MaksuMaksjast: „Sotsiaalmaks toodab asotsiaale“Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus