iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kõrge maamaks paneb kodu pärast muretsema

Kõrge maamaks paneb kodu pärast muretsema

Rubriik: Päevaleht

Piret Peensoo kirjutab Eesti Päevalehes, et Maksu- ja Tolliameti esindaja kinnitusel pole mitmekordistunud maamaksuga silmitsi seisvatel tallinlastel põhjust muretseda, et maksu tasumisega viivitamise korral kohe kodu või maatükk ära võetakse.

Maksu- ja Tolliameti tulude osakonna juhataja Ruth Paade sõnul on maksuvõlglaselt kodu või krundi äravõtmine äärmuslik abinõu. “Selleni võib asi minna, kui võlgnik ei näita üles mingit soovi leida olukorrale lahendus,” ütles Paade. Kui maksuteate saanud inimesel pole maksu tasumiseks raha, satub ta pärast 15. aprilli võlglaste nimekirja.

Võlglastele saadab amet kõigepealt meeldetuletuse, andes ühtlasi märku, et põhivõlale lisandub iga päev 0,06 protsenti intressi. Eesti Päevalehe üleskutsele reageerinud tallinlased arvasid, et maamaks on absurdselt suur, karistab eramajaomanikku ja sunnib omandit kaks korda välja ostma – esmalt panga, siis riigi käest. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/423171 Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Maamaks tasuks ära kaotada“. Loe ka: Katre Pilvinski.

Vald hoiab maamaksust toetuse pärast kinni“.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus