iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kolm kuud raha oodanut karistati tulumaksuga

Kolm kuud raha oodanut karistati tulumaksuga

Rubriik: Päevaleht

Kadri Ibrus kirjutab Päevalehes sellest, et kuigi sotsiaalminister Maret Maripuu on detsembrist alates kinnitanud, et kõik hilinenud töövõimetuspensionid maksti detsembris inimestele lõpuks ära, on veel inimesi, kes raha alles nüüd, jaanuaris, kätte saavad. Ja mis kõige hullem: kui ühe kuu kaupa raha saades ei ületa summa tulumaksuvaba miinimumi, siis kolme kuu raha korraga kätte saades võetakse sellelt tulumaks maha.

„Hoolimata õigeks ajaks esitatud dokumentidest maksti hüvitis välja kolm kuud hiljem, 9. jaanuaril,” rääkis Päevalehega kohtunud 49-aastane Aivar, kes kaotas kahe aasta eest õnnetuse tõttu töövõime. „Ja riik kasseeris sellelt rahalt sisse veel tulumaksu!

Kaotasin sellega üle 1200 krooni!” oli mees ülimalt nördinud, eriti kuuldes riigivalitsejate juttu, et töövõimetuspensionäride mured on nüüdseks kõik lahenenud. Kui talle oleks raha makstud iga kuu, siis on pension kuni 3000 kroonini tulumaksuvaba. „Nüüd siis on selline eriti jabur olukord, et kui riik hilineb oma süül pool aastat penisoni maksmisega ja maksab selle korraga, siis on maksuvabalt võimalik saada 3000 krooni, kuid kõik, mis on üle selle, ka valvuripalk, läheb tulumaksu alla!” imestas mees. Ka peaminister Andrus Ansip väidab, et inimeste raha hilinemise üle ei ole enam kohane nuriseda, sest see vana(!) probleem on juba ammu lahendatud.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/455230Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus